ICS LTD

Hakkımızda

Biz Kimiz ?

ICS, 1994 yılından bu yana İş Gücü Yönetim Sistemlerinde  BizManager® markasıyla sektör lideri firmadır.  

PDKS – Personel devam kontrol sistemleri, Geçiş kontrol sistemleri, Yemekhane & Kantin Kontrol Sistemleri, Ziyaretçi Takip Sistemleri, Mola Takip, Devamsızlık Yönetimi, İzin yönetimi, Fazla Mesai Yönetimi, AR-GE Süreç yönetimi  gibi, uyarlaması emek ve uzmanlık isteyen konularda, kurduğumuz sistemlerin teslimi ve sonrasındaki kullanıcı desteği aşamasında verdiğimiz hizmetlerin kalitesi sonucunda karşılığında aldığımız tam müşteri memnuniyeti ile tanınan bir firmayız. Çözüme odaklı yaklaşımımız, müşterilerimizin gider kalemlerini azaltırken, bizlere de başarıyla tamamlanan projelerimize bir yenisini daha ekleme mutluluğunu yaşatmaktadır. Projelerimizde yakaladığımız başarı istikrarı, sektörde de haklı bir tanınmışlık kazandırırken, bize de bizimle uzun yıllar çalışan kullanıcılar katmıştır.

Başarımızın kaynağında hiç şüphesiz, Yazılım Geliştirme alanında 1994 yılından bugüne kadar elde ettiğimiz tecrübemiz bulunmaktadır. Ancak personel sirkülasyonumuzun son derece düşük olması ((şirket ortalaması 18 yıl, üst düzey yönetici ortalaması 28 yıl) ve personelinimizin özveri ve büyük bir sorumluluk ile işini sahiplenmesi de başarımızda önemli rol oynamaktadır.

ICS, bir proje firmasıdır. Yazılım ve kullanıcı taleplerine çözüm üretmek, her zaman öncelikli tercihi olmuştur ve gelirlerinin en büyük kalemini oluşturmuştur. Donanımdan kazanmak gibi kolaycı yaklaşımlarda hiç bir zaman bulunmamış, bu anlamda da geçmişte tanınmış uluslararası donanım markalarının, kota bazında tek yetkili dağıtıcılığı gibi fırsatları geri çevirmiştir. Kullanıcıların talepleri doğrultusunda doğru çözümü oluşturmak için farklı özelliklerde donanım ürünlerini yurt içi ve yurt dışından temin ederek sistem entegratörlüğü yapmaktadır.

2000 yılında Italyan Zuchhetti Axess firması ile anlaşma yapmış ve bu üreticinin ürünlerini Yazılım alanındaki çözümlerine entegre etmiştir. Böylelikle, geçiş kontrol ve elektronik güvenlik alanlarındaki çözüm portföyünü genişletmiştir.  Kendi yazılımları ile, dünyanın önde gelen teknoloji markalarını entegre edebilmek dolayısıyla, kullanıcı bazında değişik taleplere cevap verebilmek, bizi hep ayrıcalıklı kılan en önemli özelliğimiz olmuştur..

Herbir müşterimizin özel olduğu,  herbir müşterimizin ihtiyaçlarının da özel olduğu inancındayız. Bünyesindeki tecrübeli teknik ve yazılım kadrosu sayesinde, herbir müşterisinin özel taleplerine cevap verebilen ICS, Türkiye çapında Pirelli, Eti, Tamek, PepsiCola, Torku, Tat Gıda, Filli Boya, IKEA Mağazaları gibi birçok yerli ve uluslararası markaları içeren kullanıcı tabanına sahiptir.

1994 yılından bu yana varlığımızın en önemli nedeninin, elde ettiğimiz müşteri memnuniyeti olduğunu biliyoruz. Bu bilinç ile kendimizi sürekli yenileyerek ve teknolojinin gelişimi doğrultusunda yeni projeler üreterek, her müşterimizle beraber çözüme odaklanarak yolumuza devam ediyoruz.

Yeni projelerde beraber başarıya ulaşmak ve nice on yıllarda sizlerle çözümlerimizi paylaşmak umuduyla…

Vizyonumuz

Yaptığı işler ve projelerle, kurum ve kuruluşların iş gücü yönetimi ve her türlü zayıf akım sistemleri ihtiyaçlarında uluslararası pazarlarda tercih edilen firma olmak.

Kurum ve kuruluşların uluslararası standartlar ve yasal mevzuatlar çerçevesinde;  
• insan kaynakları çalışma verilerini ölçen, yöneten ve  performansı arttıran
• insan hayatını ve değerlerini koruyan
yenilikçi, yaratıcı, entegre çözümler geliştirmek ve zayıf akım sistemleri kurmak  bizim işimizdir.

7 Temel İlkemiz

Her zaman müşterimiz önceliklidir: Varlığımızın temelini müşterilerimiz oluşturur. Beklentileri aşan, değer katan yaratıcı çözümlerimiz ile müşterimizi şaşırtırız.

Başladığımız işi bitiririz: Önceliğimiz sunduğumuz çözümün mükemmel bir şekilde çalışmasıdır. Bizi biz yapan özelliğimiz budur.

Çözümlerimize güveniriz: Çözümlerimize sahip çıkmak ve satış  sonrasında  da müşterilerimizin yanında olmak müşteri sadakatimizin temel nedenidir.

Değişim ve teknolojik gelişimin bilincindeyiz:  Değişen dünyanın farkındayız. Sürekli yenilik ve gelişimleri takip ederek, kendimizi ve çözümlerimizi yenileyerek varlığımızı sürdürebileceğimizi biliriz.

Projelerimiz cesaret örneğimizdir: Zorlayıcı istekler bizi korkutmaz. Tecrübemize güvenerek, ruhumuzu katarız. Gerçekleştirdiğimiz çözümler başarımızın temelidir.

Güvenilirlik ve etik ilkeler ilişkilerimizin temelinde yer alır: Çalışanlarımız, müşterilerimiz ve tedarikçilerimizle onurlu, dürüst, ilişkiler kurarız. Hem açık hem de gizliliğe özen gösteren ince çizgiyi koruruz.

Gelecek kuşaklara ancak doğayı bırakabildiğimizin bilincindeyiz: Çevreye ve doğaya zararlı hiç bir faaliyetin içerisinde yer almayız. Korumak adına üzerimize düşenden fazlasını yapmak için istekliyiz.


 

NEDEN ICS ?

1994 Yılından Bu güne Oluşan Tecrübe ve Sağlam Temel

ICS 28 yılı aşan geçmişinde, yaşanan tüm ekonomik krizlere rağmen hem varlığını koruyabilmiş, hem de istikrarlı bir duruş sergilemiş bir firmadır. Güçlü etik kuralları baz almış, ortak bir kültürü paylaşan ekibi ile sergilediği bu duruş ve deneyim, ICS’ i tercih sebebi yapan en önemli unsurlardan biridir.

Yazılım Geliştirmeyi Seviyoruz

Yazılım geliştirme mühendisliği alanında 1990’ lar başında başlayan faaliyetlerimiz, ICS’in yazılım geliştirme ve ürünlerini pazarlayan bir firma olarak kurulmasının altındaki temel sebepdir. Kullanıcı taleplerinin alınması, çözüm analizi, prototip onayı, veri modellemesi, veri tabanı oluşumu, kodlama ve test aşamlarından oluşan yazılım geliştirme deneyimiz sayesinde kullanıcılarımızın gerek satış öncesi, gerekse kuruluş sonrası taleplerine çözüm oluşturacak yazılımları geliştirebilmek, bizi her zaman güçlü kılmıştır.

Aynı Çözüm Kategorilerinde Tüm Modüller Entegre (BizManager®)

BizManager®, işgücü yönetim sistemleri kategorisindeki ihtiyaçlara karşılık verebilecek bir sistemdir. Kendi içindeki tüm modüller (PDKS, yemekhane, geçiş control, ziyaretçi, mola takip, izin takip vs) aynı veritabanını kullanır ve birbirleri ile entegre çalışır. Aynı zamanda, elektronik güvenlik kategorisindeki ihtiyaçlara cevap veren XAtlas sistemini, ICS bünyesinde sunulan CCTV sistemlerini (AxessTMC) kendi içinde entegre ederek tüm kontrollerin ve izlemelerin XAtlas Geçiş Kontrol sistemi altından yapılmasına olanak sağlayabilmektedir.

Ayrı Çözüm Kategorileri (PDKS / Güvenlik) Arasında Entegrasyon (BizManager® - Atlas®)

Yazılım geliştirme mühendisliği alanında 1990’ lar başında başlayan faaliyetlerimiz, ICS’in yazılım geliştirme ve ürünlerini pazarlayan bir firma olarak kurulmasının altındaki temel sebepdir. Kullanıcı taleplerinin alınması, çözüm analizi, prototip onayı, veri modellemesi, veri tabanı oluşumu, kodlama ve test aşamlarından oluşan yazılım geliştirme deneyimiz sayesinde kullanıcılarımızın gerek satış öncesi, gerekse kuruluş sonrası taleplerine çözüm oluşturacak yazılımları geliştirebilmek, bizi her zaman güçlü kılmıştır.

Kuruma Özel Uyarlama İmkanı

Herbir müşterimizin özel olduğu, herbir müşterimizin ihtiyaçlarının da özel olduğuna inandığımızı belirtmiştik.

Kurumlar, satın aldıkları bazı paket uygulama yazılımlarını hemen devreye alabilirler, ancak bazı uygulama yazılımları için bu geçerli değildir. İster yerel, isterse dünyaca tanınan bir marka olsun, hemen kur ve çalıştır yöntemi ile tüm talepleri hemen karşılayacak şekilde devreye alınamazlar. Çok büyük oranda bu böyledir.

Tüm taleplerin karşılanması ve de sistemden en fazla faydayı sağlamak için yapılan iş akışı ilaveleri ve değişikliklerinin sisteme adapte edilmesi bu tür uygulama yazılımları üzerinde uyarlama yapılmasını gerektirebilir ve en az lisans bedelleri kadar, hatta bazı markalarda bu bedellerin katları kadar maliyeti de beraberinde getirebilir.

PDKS’ de bu tür yazılımlar arasındadır. Bazı kurumlar en basit şekilde giriş çıkış listesi almak isterken, bazı kuruluşlarda işin gerektirdiği şekilde karmaşık bir sistem kuruluş gerektirebilir. ICS, bünyesindeki uzman yazılım ve danışman ekibi ile, kuruluşların her türlü özel taleplerini yeni sisteme uyarlayabilecek yeteneğe sahip bir firmadır.

Teslim ve Sonrasındaki Hizmet Kalitesi

Hiçbir sistem, teslim edildiği gibi düzgün çalışacaktır diye bir kural yoktur. Sistemler de sonuçta, insan tarafından üretilen değişik ürünlerin / hizmetlerin, yine insan tarafından bir bütün olarak çalışacak şekilde birleştirilmesi ile oluşan yapılardır. Zamanla dış etkenlerden, kullanıcı kaynaklı hatalardan veya ürün ömürlerinden kaynaklanan arızalardan etkilenerek arızalanabilirler. Aynı zamanda, kullanıcı iş akışlarındaki değişiklikler veya ilave talepler sisteme müdahale veya ilave fonksiyonların eklenmesini gerektirebilir.

Dolayısıyla, arkasında güçlü bir teknik ve hizmet ekibi olmayan sistemlerin ayakta kalma ihtimalleri imkânsız denecek kadar azdır. Özellikle PDKS sistemlerinde, satın alma aşamasında sadece fiyat baz alınarak alınan sistemlerde bu olgu göz ardı edilmekte, bu da kurumun alınan sistemlerden verim alınmasını imkansız hale getirip, tekrar sistemin yenilenmesini gerektirerek kurumun maddi ve işgücü kayıbı anlamında zararlara uğratmaktadır.

ICS, kuruluşundan bu güne kadar teslim ettiği sistemlere teslim sonrasında verdiği hizmetlerin kalitesi ile haklı bir üne sahip firmadır.

Çok Düşük Teknik Eleman Sirkülasyonu

Düşük maliyetli eleman istihdamı ile düşük fiyatlara sistem satabilme politikası hiçbir zaman ICS’in benimsediği bir yöntem olmamış, bu anlamda bir rekabete girmekten de her zaman kaçınmıştır. Kaliteli hizmet, ancak kaliteli personel istihdamı ile mümkün olabileceğine inanıyoruz. Bu doğrultuda izlenen politikalar ile şirket içi personel sirkülasyonu her zaman minimum seviyede kalmış, bu sayede de müşterilerimizin aldığı hizmet kalitesi artmıştır.

1994 den bu güne oluşan Aktif Kullanıcı Önerileri ile Sürekli Gelişim

BizManager,  kullanıcılardan gelen talepler doğrultsunda ilk sürümünden bu güne kadar sürekli geliştirilen, dolayısıyla tüm firmaların ihtiyaçlarını ilk günden itibaren maksimum seviyede karşılayabilen, veya en azında ilave taleplere temel oluşturacak bir alt yapıya sahip hale gelen bir sistemdir.

Çözüme Uygun Zengin Ürün Portföyü

BizManager modüler bir sistem olup, tüm modülleri birbiri ile entegre çalışabilen ve aynı veritabanını paylaşan bir sistemdir. İşgücü yönetimi alanında PDKS, Yemekhane, Geçiş Kontrol, Ziyaretçi kontrol, Mola Takip, izin bakiye Takip ve bu gibi zengin seçenekleri ile aynı marka altında kullanıcıların değişik taleplerine ihtiyaç verebilen bir sistem olması, diğer taraftan da CCTV sitemlerini hem kendi içinde entegre edilebilmesi, hem de XAtlas – Bizmanager entegrasyonu gibi önemli özelliklerin ICS’ in tercih edilmesinde önemli rol oynadığına inanmaktayız.

Proje Odaklı Çözüm Yaklaşımı

ICS, proje firmasıdır ve yeni kurulacak veya bakım ve desteğini yapmakta olduğu tüm sistemleri bu bazda ele almaktadır. Dolayısıyla, sektörde paket sistem almak yerine proje bazlı çalışmayı tercih eden kuruluşların ihtiyaçlarına karşılık verebilecek birikimi ile haklı olarak tercih sebebi olabilmektedir.