Çözümler
CCTV Sistemleri

CCTV Sistemi

Analog ve IP CCTV  Sistemleri

 

Kameralar sadece videonun izlenmesi ve kayıt edilmesi ile kalmayıp bir takım yazılım ve donanımlar vasıtasıyla kişilere bağlı kalmadan alarmlar üretebilir, çeşitli nesne ve araç plakalarını tespit edebilir hale gelmiştir. Kameraların değişik sektörlerde güvenlik veya güvenlik dışı amaçlarla kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır.

 

Video Analiz
Bir gözetleme ağındaki kamera sayısı arttıkça gözlemcinin videoları dikkatle gözden geçirmesi de güçleşecektir. O sebeple video içeriğini yorumlamaya yetenekli bir bir sistemin şüpheli durumları anında vedoğru bir şekilde algılayarak gözlemciyi uyarması iş yükünü büyük ölçüde azaltacaktır. Video Analiz Sistemi gelişmiş yazılımıyla nesne algılama, yüz tanıma, insan sayma, unutulmuş eşya algılama, nesne izleme ve yakınlaştırma, kamera görüşünü kapatmayı algılama gibi yetenekleriyle güvenlik çalışanlarının işlerini önemli ölçüde kolaylaştırmaktadır. NVR sistemlere entegre olarak çalışabilen sistem ekstra altyapı ve donanıma da ihtiyaç duymamaktadır.
 
Plaka Tanıma
Plaka tanıma sistemi araç geçişlerinde araçların plakalarını okuyan kameranın aldığı resimden OCR görüntü işleme  teknolojisiyle plaka bilgisinin metin olarak okunup veritabanına kaydedilmesini sağlayan sistemdir. Otopark, otoyol ve sınır geçiş kontrolü, kayıp çalıntı araç kontrolü, kırmızı ışık ve hız kontrolü gibi uygulamalarda kullanılabilmektedir.
 
Okunmuş olan plaka bilgisiyle birlikte ayrıca o ana ait fotoğraf ile entegre NVR sistemlerin desteğiyle plakanın okunduğu zaman aralığının görüntüsü de sorgulamalarda kolaylıkla erişebilecek şekilde veritabanına kaydedilmektedir. Gelişen kamera ve haberleşme sistemleriyle birlikte bu sistemin bir kaydı görüntü ve videolarıyla birlikte veritabanına işlemesi 1 saniyeden çok daha kısa bir zaman içinde olmaktadır.
 
Termal Görüntüleme
Infrared  termografi kameraları görünmez infrared ya da sıcaklık radyasyonu görüntüleri üretirler. Kesin ve temassız sıcaklık ölçüm imkanı sunarlar. Neredeyse tüm nesnelerin bozulmaları ve problemleri ile birlikte sıcaklıkları artar, bu da infrared kameraları çok çeşitli uygulamalarda çok değerli bir problem teşhis aracı haline getirmektedir. Endüstri üretim verimliliğini arttırmaya, enerjiyi yönetmeye, üretim kalitesini arttırmaya ve iş güvenilirliğini ilerletmeye çalışırken, infrared kameralar için yeni uygulama alanları da doğmaya devam etmektedir.